Chceš se ve svém těle cítit skvěle a mít pevné  zdraví, ale nevíš kde začít? Ztrácíš se v množství informací, které kolují po internetu a rád bys vše vzal za správný konec? Náš komplexní program tě tím provede krok za krokem. Navíc ho právě teď můžeš vyzkoušet zcela zdarma!

Konzultace s odborníky, zdravé a chutné recepty, tréninková videa, vzájemná podpora, živá vysílání, každodenní inspirace a motivace. To a mnoho dalšího najdeš v naší VIP skupině. Tak na nic nečekej a připoj se k nám!

NAŠE FILOZOFIE

BIORYTMY >>
VÝŽIVA >>
POHYB >>
PSYCHIKA >>

VÝŽIVA

Strava je hlavním palivem našeho těla a podle světové zdravotnické organizace je její vliv na zdraví a vznik nemocí až 75 %. Genetika má v tomto ohledu ovšem jen malý vliv. Každý z nás má v těle totiž geny, které mohou vést k různým onemocněním a jejich projevy můžeme aktivně zapínat (nebo naštěstí i vypínat) naší životosprávou. Naprosto zásadní roli v tom hraje střevní mikrobiom. Jedná se o mikroorganismy žijící především v naší trávicí soustavě, kde sídlí 80 % imunitních buněk. Kromě imunity a celkového zdraví dále ovlivňují metabolismus a tělesnou hmotnost, návaly hladu a chutí, alergie a intolerance, kvalitu kůže a také psychiku a vznik depresí či úzkostí, protože střevo je propojeno s našim mozkem.

Střevní mikrobiom je přímým odrazem našeho životního stylu a většina z nás ho bohužel nemá v optimální kondici. Stres, nekvalitní spánek, průmyslově zpracované potraviny, zbytečné užívání léků, nevyvážené stravování nebo třeba kouření a pití alkoholu. To a mnoho dalších negativních činitelů, kterým je v dnešní rychlé době opravdu těžké se vyhnout, podporují střevní nerovnováhu a také tělesný zánět. Naopak pozitivně ovlivnit můžeme mikrobiom konzumací kvalitních čerstvých potravin, vlákniny, potravin obsahujících probiotika a hlavně zdravým a vyváženým jídelníčkem. Co to ale znamená?!

Každý z nás je jedinečný a jedinečný je i náš metabolismus, od kterého se odvíjí i naše optimální palivová směs. Benzínový motor také nepojede na naftu. Díky speciální diagnostice určíme typ metabolismu a s ním vhodné zdroje potravin a také trojpoměr makroživin. Pro někoho je totiž vhodné spíše severské stravování postavená na těžkých bílkovinách a tucích, pro někoho naopak jižanské s větším množstvím sacharidů. A naše tělo pak dokáže využít potravu pro něj tím nejefektivnější způsobem. Díky tomu budeme mít dostatek fyzické i duševní energie po celý den, optimální hmotnost, bezproblémové zažívání a také více chuti do života.