Chceš se ve svém těle cítit skvěle a mít pevné  zdraví, ale nevíš kde začít? Ztrácíš se v množství informací, které kolují po internetu a rád bys vše vzal za správný konec? Náš komplexní program tě tím provede krok za krokem. Navíc ho právě teď můžeš vyzkoušet zcela zdarma!

Konzultace s odborníky, zdravé a chutné recepty, tréninková videa, vzájemná podpora, živá vysílání, každodenní inspirace a motivace. To a mnoho dalšího najdeš v naší VIP skupině. Tak na nic nečekej a připoj se k nám!

NAŠE FILOZOFIE

BIORYTMY >>
VÝŽIVA >>
POHYB >>
PSYCHIKA >>

BIORYTMY

Každý den můžeme udělat něco pro své zdraví a postavu bez cvičení a diet. Stačí se kvalitně vyspat. Spánek a seřízené biorytmy mají totiž pozitivní vliv téměř na každý proces v našem těle (imunita, krevní tlak, střevní mikrobiom, tělesná hmotnost apod.). Také se díky nim vyprazdňuje náš pomyslný stresový zásobník, takže každá noc ovlivňuje nejen to, kolik energie budeme zítra mít, ale také zvládání stresu a emoční stabilitu, paměť, kreativitu, schopnost se lépe učit i rozhodovat a hlavně množství pevné vůle a motivace. Proto je velmi těžké zvládnout jakoukoliv náročnou životní situaci nebo změnu bez dostatku kvalitního spánku.

Bohužel jsme jediný živočišný druh, který se o spánek dobrovolně připravuje. 2/3 dospělých v rozvinutých zemích trpí spánkovou deprivací, což velmi podporuje rozmach všech civilizačních onemocnění. Zkrátka čím méně spíme, tím kratší máme život. Nenechávejme proto spánek jen na čas, který nám z každého dne zbyde. Jeho nedostatek většinou nevnímáme, protože jsme si postupně zvykli fungovat s nižším množství energie, kterou případně zvýšíme kávou nebo něčím podobným. To je ovšem začarovaný kruh, který bere energii odněkud, kde není, a prohlubuje tak nerovnováhu v našem těle. A hlavně, každý dobrý den začíná dobrou nocí.

Nejde ovšem jen o množství spánku. Minimálně stejně důležitá je jeho kvalita. Tu určuje jednak hladina „spánkového hormonu“ melatoninu, který je jedním z nejdůležitějších ochránců našeho zdraví, a také pravidelnost v podobě synchronizovaných cirkadiánních rytmů. Ty ale fungují u každého trochu jinak (načasování, celková potřeba spánku apod.), a proto nastavujeme denní režim individuálně na základě diagnostiky. Díky tomu získáte nejen kvalitní a osvěžující spánek, ale i efektivní využití nejvhodnějších částí dne pro hlubokou nebo kreativní práci, stravování, sport i odpočinek.